• سقف کاذب۱۳۹۱/۰۹/۰۵
 •  

   

                                سقف کاذب                              

                         

    شاخه ای از معماري داخلي است که براي پوشش سقف اصلي (زير سقف) بکار ميرود. از پيشينه اين رشته اطلاعات موثقي در دست نيست. معلوم نيست اولين کساني که از سقف کاذب استفاده کرده اند چه قدر از کاربردهاي مختلف اين حرفه آگاهي داشتند اما سقف کاذب در زماني کوتاه جاي خود را در صنعت ساختمان پيدا کرد.

  سقف کاذب همپاي رشته هاي مختلف ساختماني و صنايع ديگر رشد کرده و به پويايي رسيده است. صنعت نوين ساختمان به خوبي اين رشته را به خدمت گرفته و از آن بهره مي گيرد. طراحان سقف کاذب هم با انعطاف پذيري متريال سقف کاذب آشنايي دارند. آنها از اشکال مختلف محصولات مطلعند و اين آشنايي به آنها کمک مي کند نقشه هاي بهتري طرح کنند     WWW.PARSKRAM.COM

  نقشه هايي که موقع اجرا هم به همان زيبايي روي کاغذ باشند. طراحي اين رشته از صنعت ساختمان به تخصص خاصي نياز دارد. طراح بايد ويژگي هاي همه سازه ها را به خوبي بشناسد. با انواع سقف کاذب آشنايي داشته باشد و نوع کاربري آنها را در موقعيت هاي مختلف درک کند تا درهنگام اجراء با مشکل مواجه نشود. موقعيت ها ميتواند اينها باشد: با سهولت آويزان کردن سقف و مهار آن از سقف اصلي ،  رطوبت محل و میزان خورندگی ، تغییرات دما در طول سال ،  اکوستيک بودن ، نور پردازي ،کارکرد دکوراتيو و مقرون به صرفه بودن. نصب سريع و آسان سقف کاذب هم يکي از مواردي است که توليدکنندگان در ساخت و ساز آن کوشش و رقابت مي کنند. در انتخاب طرح و اجزاء آن همفکري نزديک بين مجري سقف کاذب و معمار طراح بايد وجود داشته باشدWWW.PARSKRAM.IR 

   

   سقف کاذب مي تواند بصورت گچي ، چوبي ، فلزات رنگين ، پي وي سي ،  شيشه اي ، آهني ،  ورق هاي فلزي روکش دار ، آلومينيومي ، کامپوزيت و غيره نصب شود که در هر صورت قابليت اجراء به صورت واحد ويا با هم را داراست. حضور سقف کاذب در ساختمان دغدغه پوشش و مخفي نگه داشتن عوامل زير سقف را از بين مي برد که يکي از ويژگيهاي اين رشته ساختماني نيز هست. سقف کاذب در مواردي که ذکر مي شود قابليت خود را بروز مي دهد :پوشش تاسيسات زیر سقف اصلی- آکوستيک کردن فضا-ایجاد احجام دکوراتيو-هدايت و جلوگيري از اتلاف دما و رطوبت-نورپردازي مناسب با شرايط کار و زندگي و.... پوشاندن، مهمترين کارکرد سقف کاذب است، در کنار پوشش، کارکرد دکوراتيو و نورپردازي از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند .WWW.PARSKRAM.COM

   

  مزیت استفاده از سقف کاذب در ساختمان :

   

  اجرای صحیح سقف کاذب در ساختمانها می تواند به میزان قابل توجهی مصرف سوخت را کاهش دهد .               

   

  سقف کاذب با حذف بخشی از فضای مورد سرمایش و گرمایش میزان مـصرف انـرژی را که برای

  این منظور به کار می رود، کاهش می دهد.

  سقــف کاذب در طـبقات فوقانی می تواند از انتـقال حرارت بین فضای داخلی و فـضای خـارج

  ساختمان بکاهد.

  استفاده از عایقهای حرارتی در سقفهای کاذب و اجرای صحیـح و بدون درز اینگونه سـقفها تبادل

  حرارتی را کاهش می دهد.  
  WWW.PARSKRAM.IR 

  مهمترین دلایل استفاده از سیستم سقف کاذب را میتوان به ترتیب زیر برشمرد:

  الف: ایجاد رویهای برای پوشش قسمت زیرین سقف ساختمان

  ب: ایجاد فضایی برای جاسازی تأسیسات و تجهیزات سبک وزن

  پ: بهبود عایقبندی صوتی و یا حرارتی سقف هر طبقه از ساختمان

  ج: ایجاد سقفی کوتاهتر برای فضاهای داخلی ساختمان

   WWW.PARSKRAM.COM

   انواع سقف کاذب

   ·         سقف کاذب پی وی سی

  پلي ونيل كلرايد ( Polyvinyl Chloride ) با نام اختصاري پي وي سي يك نوع پلـيمر ترمو پلاستيك است كه در صنايع متـعددي كاربرد دارد . اين محصول يـكي از با ارزش ترين محصولات در صـنايع شيميايي محسوب مي گردد . بيـش از 50 درصـد پـي وي سي تـوليد شده در صنعت ساخـتمان كاربرد دارد . بـعنـوان يـك مادة ساختماني مقرون به صرفه و داراي مزاياي متعددي مي باشد . بطـوريكه در سـالهاي اخـير جايگزين

  مواد ساختـماني سنتي از قبيل خـاك رس ، چـوب و بـتـن در بـسيـاري از منـاطـق شده است .


  WWW.PARSKRAM.IR 

  پی وی سی یا Poly Vinyl Chloride از رایج ترین پلاستیک های مورد استفاده در صنعت و بخصوص صنعت ساختمان و لوله کشی است. پی وی سی از جمله پلاستیک های ترموپلاست است که معمولا به رنگ سفید تولید می شود (بر خلاف ABS که به رنگ سیاه است). بازیافت پی وی سی با کد 03 (بازیافت راحت) طبقه بندی شده است.

  هرچند که به دلیل وجود برخی مشکلات در بازیافت و همچنین مضراتی که مواد افزودنی به PVC برای سلامت انسان دارد، استفاده از این پلاستیک در تولید محصولات خانگی و بسته بندی مواد غذایی در حال محدود شدن است.


  همچنين نياز به ايجاد دکوراسيون داخلي ساختمان و دگرگوني در آن از ديرباز احساس مي شد و به منظور برآورده کردن اين خواسته ارائه گزينه جديد لازم بود ، بنابراين در راستاي برآورده کردن ايـن منظور پوششهاي ديوار و سقف پي وي سي وارد صنعت ساختمان گرديد .
  WWW.PARSKRAM.COM

  پوششهاي ديوار و سقف پي وي سي (PVC) علاوه بر تنوع و زيبايي منحصر به فرد خود بسيار سبک و با کيفيت ميباشند و طول عمر بسيار بالاي اين ديوار پوششها باعث حذف بسياري از مخازن اضافي مانند رنگ آميزي هر ساله ساختمان ميشود .

  ديوارپوشهاي پي وي سي به علت استحکام فوق العاده خود باعث جلوگيري از هدر رفتن حرارت و برودت ساختمان گرديده و همچنين عايقي در ساختمان عمل مي کنند .

  ديوارپوشهاي پارس کِرام نيز با بکارگيري تکنولوژي روز دنيا و طرحي نوين ، تمامي خصوصيات يک ديوارپوش با کيفيت را از جمله ، ظاهري زيبا و تنوع در طرح و رنگ ، قابليت مونتاژ سريع ، مقاوم بودن دربرابر نفوذ حشرات ، قابليت نصب در کليه منـاطق آب و هوايي ، عدم نياز به رنگ آميزي ، عايق حرارتي ،

  عايق نور و صدا ، مقاوم در برابراسيـدها ، بازها و قلـياها ، غير قابل اشتعال بودن ، طول عمر بسـيار زياد و قابليت اجرا بلافاصله پس از سفت کاري ساختمان را دارا مي باشد

  WWW.PARSKERAM.IR

   

  ·         سقف کاذب تایل ( با نگهدارنده نمایان)

  يكي از بهترين نوع پوشش براي سقف كاذب است . انواع آن هم بستگي به نگهدارنده وجنس پوششي آن است . قطعات (تايل و نگهدارنده ) از بيش تعين شده با ابعاد معين ، به نام مشبك و آرمسترانگي و مينرال وبطور صحيح آن كليك ناميده مي شود . در موارد ديگر آن مشبك صحيحتر است .

  متريال پوششي در اين نوع سقف كاذب بايد مضربي از طول و عرض شصت سانتيمتري باشد و نوع جنس آن به سفارش كارفرما است . مانند : الياف فشرده و پلاكسي گلاس ( طلق ) و گچي و چوبي و آلومينيومي و يا موارد پيشنهادي ديگر باشد .

  اين نوع سقف كاذب بصورت آويزاني اجراء ميگردد . كه بهترين آويز مفتول گالوانيزه است .
  نگهدارنده آلومينيومي هم بهمين ترتيب اجرا ء ميگردد ولي با اندكي تفاوت كه بدين صورت مي توان بيان كرد . كه بر روي بدنه آن هيچ گونه شيار وزبانه وجود ندارد ، سپري ( نگهدارنده ) در طول معين توليد شده و بعداز رنگ شدن در طول شش وپنج ويا حتي كمتر به محل اجراء آورده مي شود . و آن وقت به طول معين طراحي شده برش مي خورد و نصب ميگردد .
  تنوع رنگ در سپري آلومينيومي بيشتر است و تنوع در توليد شكل ظاهري آن است، كه اين مورد مزيت در اين نوع سقف كاذب است
  WWW.PARSKRAM.COM .


  اين نوع سقف كاذب را در ارتفاع ، بهتر است با زير سازي آهني ( پروفيل ) اجرء گردد. اين شرايط بستگي به محيط ومساحت اجرايي دارد . مانند ارتفاع از كف ، بلندي پشت سقف كاذب تا سقف اصلي ( براي بيش از دو متر ) و ....

  ولي در موارد اجسام سنگين تر اجراء آن محتاج به زير سازي جدا است.

  اين سقف كاذب در حال حاضر از رايج ترين نوع سقف كاذب در داخل كشور است .

   

  ·         سقف کاذب لوکسآلون 150

  اين سقف پوششي خاصي را دارا است. با ظاهري ساده و محكم ودرزبندي بين آن جزو معدود سقف ها است . و به سه گونه مي شود تعريف كرد نخست اين نوع سقف كاذب به تنهايي كار شود و ديگري در سقف هاي تركيبي و در آخر اين سازه را در نما هم مي شود بكار برد ( نماي داخلي ساختمان ونما خارجي ساختمان ) .

  اين نوع سقف كاذب با زير سازي منحصر به خود كار مي شود . در مواردي كه به تنهايي بخواهد كار شود از اصول سقف كاذب دامپا پيروي مي كند . در نما هم همينطور ولي در موارد سقف كاذب تركيبي طرق خاص خودش اجراء مي شود.
  WWW.PARSKERAM.IR

  اين سقف بصورت رول فرم توليد مي شود . محصول توليد شده با عرض پانزده سانتي متر است . و طول بستگي به طرح اجريي دارد . اين سقف بصورت آويزاني اجراء مي شود با ساپورت هاي مفتولي ويا تسمه اي ودر موارد ديگر با بسته شدن زير سازي به آهنكشي اين عمل انجام مي گردد.

  ضخامت ورق توليدي در اين سقف كاذب پنج الي هفت دهم ميلي متر است . جنس ورق آلومينيومي و يا ورقهاي رنگين نيز ميتواند باشد . در ضمن بصورت پانچ و بدون پانچ توليد مي گردد .

  در مورد ي كه اين نوع سقف كاذب به تنهايي اجراء شود . امكان دسترسي به پشت سقف تقريبا" از بين مي رود . ( در مورد لزوم دريچه بازديد ويا گونه اي ديگر مي توان جرا كرد كه دسترسي به پشت سقف انجام شود ) پس در انتخاب سقف كاذب عامل دسترسي به پشت سقف مهمترين مسئله است.

  رنگ آميزي براي اين سقف به دلخواه استWWW.PARSKRAM.COM .

  جاسازي متعلقات سقف به صورت متنوع امكان پذير است .

   

  ·         سقف کاذب اسپیس فریم (دکوراتیو)

  فرم و طرح این سقف هرمی شکل است که مقطع چهار گوش آن به طرف بالا و نوک هرم به طرف پائین است .
  کل سطح را همین هرمها در کنار همدیگر پوشش می دهند و در ضمن این قابلیت را دارا هستند که در چند طبقه رویهم کار شوند ، ضلع این هرم لوله آلومینیومی است که دو سر آن طوری ساخته می شود که بتوان روی هم پیچ شوند .

  سقف کاذب اسپیس فریم از نوع سقفهای پوششی و دکوراتیو است ، زیبای خاصی این نوع سقف دارا است و جلوه خاصی به محیط می دهد .

  WWW.PARSKERAM.IR

  ·         سقف کاذب ترکیبی

  اجراء چند نوع سقف کاذب درکنار همدیگر ودر غالب یک طرح هندسی منظم و یا غیر منظم به همراه شکست و اختلاف سطح مختلف را سقف کاذب ترکیبی گویند .

  برای اجراء چنین سقفی ، طرحی مناسب با سازه های سقف کاذب الزامی است.

  نکته ای که دراین سقف وجود دارد ، استفاده از نورپردازی و گونه های مختلف از چراغهای توکار است، که جلوه خاصی به طرحهای هندسی و رنگ آمیزی سقف کاذب ترکیبی میدهد.

  معمولا" برای اجرا ء این سقف زیر سازی مناسبی را بوجود می آورند ، که با آهنکشی ویا بدون آهنکشی است. که در هر صورت باید محاسبه فنی لازمه لحاظ گردد.

  معمولا" این نوع سقف با قیمت بیشتری نسبت به سقفهای دیگر قابل اجراء است . بنا به عواملی که ذکر خواهم کرد ، مثل سازه و زیرسازی بیشتری را طلب میکند سازه های آهنی و سازه مربوط به خود سقف مورد نظر در هنگام اجراء باعث اتلاف وقت بیشتری می شود . که از نظر زما نبندی در اجراء با سقفهای دیگر متفاوت است .

  WWW.PARSKERAM.IR

  سقف کاذب ترکیبی را معمولا" در مساحتهای بزرگ ( که مساحت مورد نظر یکجا باشد و پراکندگی نداشته باشد یعنی دیوار و دیگر عوامل جدا کننده فضا وجود نداشته باشد ) اجرء میشود چون زیبای بهتری را جلوه گرمی نمائید . در موارد دیگر معمولا" بدون آهنکشی پشت سقف ( البته در مساحتی کم ) انجام میگردد، مثل سرویسها ، کارایی بیشتری دارد .

  سقف کاذب ترکیبی در اختلاف سطح اگر اجراء شود ، زیبای خاصی را دارد که با رنگی متفاوت و قرینه نسبت به دیگر سطوح ( همان مساحت اجرایی) جلوه خاصی را دارا می شودWWW.PARSKRAM.COM.

   

  ·         سقف کاذب دامپا

  شكل آن باندهاي نواري است در عرض و يا طول مساحت اجرايي ، ابعاد شكل ظاهري اين نوع سقف به غير از طول آن هميشه ثابت است . ولي طول آن در سفارش براي توليد ميتواند مختلف باشد .

  رنگ آميزي الوان است

  WWW.PARSKERAM.IR

  زير سازي از جنس ورق گالوانيزه ميباشد .واز سقف اصلي آويزان مي شود.

  اجرا آن در سطوح شكست و زاويه دار و حتي قوس بخوبي انجام پذير است . امكان جاسازي متعلقات سقف كاذب بخوبي امكان پذير است .

  موارد اجرايي آن در ساختمان متنوع است . در نوع ساده و پانچ شده توليد ميگردد .

   

  ·         سقف کاذب گریلیوم

  سقف کاذب گریلیوم در رده سقف های دکوراتیواست و در بین آنها از ویژگیهای فراوانی برخوردار است این سقف از آلومینیوم وآهن و ورقهای آلیاژی ( این مورد گران است) تولید میشود .

  سقف گریلیوم ، سقف باز هم گفته می شود . جواب آن در کار تمام شده است . بعد از اینکه سقف نصب شد چیزی که رویت می شود اینست ، خانه های مربع و مستطیل شکلی که پیوسته در کنار هم قرار گرفته است . که هیچ پوششی در داخل و یا پشت آن وجود ندارد و پشت سقف و تاسیساتی که کار شده است به خوبی دیده می شود .

  سقف کاذب گریلیوم از ورق به قطر 4/0 الی 1 میلیمتر تولید می گردد.

  گریلیوم تولید شده رنگ می شود ، رنگ بصورت مایع و یا پودری می باشد ، که در هر صورت به کوره می رود تا خشک شود .

  در هنگام نصب قطعات تولید شده روی هم مونتاژ می شود و سپس در کاریرهای که هم شکل با قطعات هستند ولی با اندازه دو برابر قرار می گیرند ودر سطح طراز اجراء می شوند.

  مزیت سقف کاذب گریلیوم در نمای آخر اینطور است که هیچ گونه متعلقات سقف ( بجز چراغ ) دیده نمی شود ، چون می توان در پشت سقف آن را کار کرد، مثل در یچه ها ، کانال ها ، ددکتور ها و ...... و دیگر موارد.

  معمولا" سقف کاذب گریلیوم را بصورت منفرد و یا ترکیبی با سقف های دیگر اجراء می کنند . زیر سازی سقف گریلیوم مانند سقف های دیگر بصورت آویزانی است ، که با سیم مفتول ویا زنجیر این کار انجام می گردد.

  WWW.PARSKERAM.COM 

   

  سقف کاذب،انواع سقف کاذب،سقف کاذب پی وی سی،سقف کاذب آکوستیک،تایل پی وی سی،سقف کاذب آلومینیومی،نصب سقف کاذب،سقف کاذب گچی،سقف کاذب طلق،ابزار نصب،ابزار سقف کاذب،false ceiling,gypsum false ceiling,false ceiling's installation,pvc false ceiling

بنر

 

پلیس فتا

 

جدیدترین آگهی ها
 
تمامی حقوق نزد نیازمندی های نبض تبلیغ محفوظ می باشد
طراحی وب سایت تبلیغاتی و بهینه سازی سایت توسط طراحی سایت 24
درج آگهي در سايت نیازمندیهای نبض تبلیغ رايگان است و مسئوليت آن با آگهي دهنده مي‌باشد.
با توجه به تعداد زياد آگهي ، لطفا در كسب اعتبار و اعتماد آگهي دهنده، دقت كافي مبذول داريد.
جهت درج آگهي، روي لينك ثبت نام كليك كنيد و پس از پركردن فرم ثبت نام آگهي خود را ثبت كنيد.